headerkuva

Wydarzenia szkolne 2017/2018

NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z KOMANDOREM KRZYSZTOFEM NIEDŹWIECKIM „Jestem szczęśliwy, że żyję … .”

komandor 2018 (1)

Dnia 24 kwietnia 2018r. odbyły się w naszej szkole niezwykłe prelekcje nt. pracy w jednostce sił specjalnych, przeprowadzone w klasach przez komandora Krzysztofa Niedźwieckiego.
Jednostka Wojskowa Formoza (JW 4026) – to jednostka Wojsk Specjalnych praktycznie w całości ukierunkowana do prowadzenia niekonwencjonalnych działań morskich i wodnych, w mniejszym stopniu do działań lądowych. Podstawowym zadaniem jednostki jest realizacja wyżej wymienionych działań na szczeblu operacyjnym lub strategicznym, np. akcji bezpośrednich, rozpoznania specjalnego, zapobieganiu terroryzmu oraz uczestniczenie w operacjach bojowego odzyskiwania personelu. Jest w tej chwili najmniejszą grupą żołnierzy wśród polskich specjalistów. Jest to tzw. Jednostka płetwonurków bojowych, wywodząca się z Marynarki Wojennej RP.

Czytaj więcej: NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z KOMANDOREM KRZYSZTOFEM NIEDŹWIECKIM „Jestem szczęśliwy, że żyję … .”

WYCIECZKA POCZDAM- BERLIN- WYSPA TROPIKALNA

Berlin 2018 (12)

W dniach 23.04-25.04.2018 odbyła się wycieczka do Niemiec. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka języka niemieckiego Pani Joanna Sopata, a w opiekę nad czterdziestką uczniów naszej szkoły sprawowały Pani Dorota Plata i Pani Ewa Raduńska. Biuro podróży ATAS zadbało o bezpieczeństwo i komfort uczestników wycieczki. Pilotem wycieczki była Pani Izabela Wolanin a przewodnikiem Pan Witold Pronobis, polski historyk, publicysta, dziennikarz. Autor podręcznika najnowszej historii Polski i świata, z którego powszechnie uczono się dziejów XX w. w pierwszych latach po upadku komunizmu oraz książki Generał "Grot. Kulisy zdrady i śmierci.

Czytaj więcej: WYCIECZKA POCZDAM- BERLIN- WYSPA TROPIKALNA

Konkurs Biblijny

   DSC04774 1024x768

W dniu 09.03.18r uczniowie z klasy II A Janek Borkowski oraz Aureliusz Klein wzięli udział w II etapie   Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda organizowanym przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej w Collegium Marianum w Pelplinie. Tematem przewodnim konkursu była Księga Wyjścia. Uczeń naszej szkoły A. Klein zajął III miejsce i zakwalifikował się do III etapu konkursu wojewódzko – metropolitalnego, który odbędzie się w Rumii w dn. 12 maja br. Trzymamy kciuki!

Czytaj więcej: Konkurs Biblijny

Pierwszy dzień wiosny

1 1024x768
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy z jednodniowym opóźnieniem - dopiero 22 marca - ale za to widowiskowo. Uczniowie przygotowali przedstawienie p: "Dzień Wagarowicza", w którym ukazali dzień z życia pewnego wagarowicza. Wcielili się nie tylko w role uczniów, ale również nauczycieli, a nawet diabła i anioła. Nad przebiegiem przedstawienia czuwała oczywiście marzanna Marlenka. I mimo, a może właśnie dlatego, że nie została utopiona, wiosna do Dąbrówki zawitała. Mamy nadzieję, że na długo !
Uczniom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia, nie tylko aktorom, ale także scenografkom, klawiszowcowi Maćkowi, obsłudze technicznej serdecznie dziękuję
A.Lisewska

Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny

image002

W dniu 23.03 2018r. Szkoła Podstawowa z Dąbrówki zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. S. Staszica w Swarożynie. Konkurs obejmował cztery kategorie: wystrój świąteczny stołu wielkanocnego, palmę wielkanocną, pisanki wykonane różnorodnymi technikami oraz smak i wygląd babki wielkanocnej. Podczas oczekiwania na wyniki jury, uczennice reprezentujące szkołę: K. Hoffmann, K. Wichmann oraz K. Kamrowska wzięły udział w warsztatach artystycznych, gdzie pod okiem instruktorów wykonywały ozdoby wielkanocne. Udział w konkursie był dla uczniów ciekawą lekcją tradycji wielkanocnych. Wystawę konkursową przygotowały uczennice z klasy IIIA pod opieką p. pedagog E.Raduńskiej.

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny

''Kocham Cię, Dąbrówko!"

DSC 0886 1024x683

Dnia 28 marca br już. po raz czwarty w historii naszej szkoły odbyła się impreza

pt. ''Kocham Cię, Dąbrówko!", do której inspirację zaczerpnięto z programu telewizyjnego "Kocham Cię, Polsko!".

Czytaj więcej: ''Kocham Cię, Dąbrówko!"