headerkuva

Wydarzenia szkolne 2017/2018

AKCJA INTEGRACJA W MIKOSZEWIE

Mikoszewo (1)


Dnia 11 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami - panią Anną Lemańczyk i panem Michałem Ziębińskim, udali się na czterodniową wycieczkę do Mikoszewa.
W programie znalazły się m.in. wędrówki na przeprawę promową, nad morze, kąpiele wodne pod czujnym okiem pani Kasi Kwaśnik, naszej pani ratownik, która zapoznała nas z podstawami ratownictwa wodnego. Udaliśmy się także pieszo do grupy ,,BUFFALO BILL” w Jantarze - na zajęcia warsztatowo - pokazowe z końmi. Natomiast do muzeum w Sztutowie zawiozły nas słynne meleksy. Wieczorami spędzaliśmy błogie godziny przy ognisku, pogadankach, pieczonych kiełbaskach oraz wyborach miss i mistera wycieczki.
To był bardzo miły czas, wycieczkę uważamy za udaną i prosimy o więcej !

Czytaj więcej: AKCJA INTEGRACJA W MIKOSZEWIE

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Dąbrówce

DSC 0342 1024x683

W piątek 22 czerwca w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018. Tę wyjątkową okazję uświetniła obecność wyjątkowych i bliskich naszej szkole gości: Wójta Gminy Tczew, Romana Rezmerowskiego, Radnego Gminy Tczew, Juliana Grygolca oraz Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku, Zbigniewa Gajewskiego. Po przemówieniu Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, Jacka Walkowiaka, w którym podsumował wszystkie tegoroczne sukcesy naszych uczniów, wręczono nagrody tym, którzy zapracowali na największe osiągnięcia naukowe i sportowe. Najpierw wyróżnienia otrzymali najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego. Dzieci z grupy Jagódek i Malinek z zadowoleniem odebrały dyplomy za całoroczny wysiłek. Następnie świadectwa otrzymali uczniowie klasy „0”, a po nich przyszła kolej na rozdanie nagród za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczniom klasy I.

Czytaj więcej: Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Dąbrówce

„Nie pal przy mnie, proszę”

  image001

W dniu 29.05.18 r. ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w konkursie plastycznym pod hasłem: „Nie pal przy mnie, proszę”. Młodzież przedstawiła własną wizję świata wolnego od dymu nikotynowego. Konkurs był organizowany w ramach programu edukacyjnego z zakresu profilaktyki antynikotynowej. Koordynatorem konkursu była pani Ewa Raduńska – pedagog szkolny. Laureatami konkursu zostali: I miejsce Damian Wiśniewski, II miejsce Anna Pikula, III miejsce Natalia Jankowska i Barbara Maciołek.

FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO

DSC04777 1024x768

W sobotę 12 maja 2018r. zakończył się XVII Wojewódzko- Metropolitalny Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda organizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej. Finał odbył się w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Rumii. Uczestniczyło w nim ponad 200 uczniów. Naszą szkołę reprezentował Aureliusz Klein, uczeń klasy II a, który w poprzednim etapie (rejonowym) zajął III miejsce.

Czytaj więcej: FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO